Kvalitní kuchyně pro Váš interiér!


Zakázková výroba na míru, kvalitní materiály a spotřebiče.


Prohlédněte si naše reference...

Výroba a komponenty

M-Interiéry
TECHNOLOGIE OLEPOVÁNÍ
S ohledem na stále se zvyšující nároky na kvalitu nábytku v interiérech jsou veškeré dílce řezány na velkoplošné pile CNC HOMAG, zaručující přesnost řezaných dílců. Korpusy a dveře olepujeme olepovačkou hran HOMAG s technologií PUR lepidly. Jedná se o tavná lepidla na bázi polyuretanu, která dosahují pevnosti zchlazením a navíc díky přítomnosti vzdušné vlhkosti vzniká reakce, při které dochází k chemickému procesu zesíťování (chemická vazba). Tím jsou hrany plně tepelně odolné, mají vysokou odolnost proti vlhkosti, vodě a párám. Dle výrobců jsou deklarovány hodnoty od -30°C až 140°C.

Standartní technologií je olepování tavnými lepidly, která jsou vyráběna na bázi Etylen-Vinyl-Acetátu (EVA). Tato lepidla dosahují také pevnosti zchlazením, ale už nedochází k chemické vazbě a jejich odolnost je dle výrobců uváděna -20°C až 90°C. Bohužel z praxe je známo, že tyto hodnoty jsou nižší a tak běžně docházelo k povolování a odlepování hran, zejména při působení větší vlhkosti (u trouby, varné desky, myčky atd...). Tím se bohužel velmi zkracovala životnost nábytku.

A proto již několik let olepujeme technologií PUR všechny DTD desky, LTD desky, pracovní desky a dýhované materiály.


VÝHODY OLEPOVÁNÍ PUR LEPIDLY

- vysoká tepelná odolnost (min.140st.C) – už žádné odlepování hran u trouby, varné desky atd.
- voděodolný spoj u olepení – dochází k uzavření spáry mezi hranou a dílcem a nedochází k zatečení, nabobtnání hrany
- menší viditelné spáry u hran – tím, že spotřeba lepidla je menší než u běžného EVA lepidla, je spoj menší a elegantnější a nedochází ani k zanášení nečistotami a prachem
M-Interiéry
KORPUSY
Korpusy vyrábíme z dřevotřískových desek tl.18mm, kde hrany jsou olepeny ABS hranou o síle 1mm. Jedná se o velkoplošné dřevotřískové desky na bázi dřeza povrchově potažené dekoračním papírem. Desky se dodávají v nepreberném množsví dezénů a barev. Mezi naše hlavní dodavatele patří firmy Kronospan, Egger. V případě dýhovaných či masivních kuchyní je možnost viditelné části vyrobit z dýhy, aby se docílilo shodného odstínu předních ploch a boků. V případě lakovaných kuchyní pak lze udělat tyto viditelné části v lakovaném provedení.Dodavatelé korpusů
egger.png kronospan.png jaf.png
M-Interiéry
PRACOVNÍ DESKY
Jelikož se většina činností odehrává v kuchyni na pracovní desce, měla by být z takového materiálu, aby vydržela běžný provoz aniž by hrozilo nebezpečí jejího brzkého zničení. I když zásadně používáme krájecí prkénko, pracovní deska se může časem poškrábat nebo pořezat. Její povrch proto musí být tvrdý a odolný a měl by vydržet alespoň střední teplotu. A protože občas desku něčím polijeme, je ideální, když se dá povrch desky také snadno čistit a je odolný vůči vodě a obarvení.
LAMINÁTOVÉ DESKY
Jsou oblíbenými, praktickými a snad nejpoužívanějšími pracovními deskami na trhu. Navíc jsou finančně dobře dostupné a prodávají se v široké paletě barev a dezénů. Co se týče tloušťky desky, dnes se dodávají v nejběžnější tloušťce 38mm, ale několik dekorů je dostupných i v tloušťce 60mm. Mezi přední dodavatele bychom jmenovali firmu Egger, Kronospan, Duropal... Vroucí voda a stříkající omastek desku nepoškodí, je relativně odolná vůči poškrábání a poškození, ale mělo by dbát na to, aby na desce nestála voda, zejména v oblasti spojů a těsnících lišt. Desky jsou sice krátkodobě odolné poměrně vysokým teplotám, ale přesto bychom nedoporučovali odkládat rozpálenéhrnce a pánve bez prkénka.

TECHNISTONE
Je technický tvrzený kámen, který je kombinací přírodních surovin (křemen) s nejmodernějšími technologiemi míchání a lisování. Zákazníci jistě ocení charakteristické vlastnosti Technistone, mezi které patří nenasákavost, neporéznost a vysoká odolnost proti poškrábání a nasákavosti. Nabízí se ve velké škále barev a povrchových úprav, různých tloušťkách a rozměrech. Mezi oblíbené patří například kolekce Noble, která pozvedne design Vašeho interiéru díky svému luxusnímu provedení.

ŽULOVÉ DESKY
Žula je přírodní materiál a skrývá v sobě vynikající funkční vlastnosti. Je velmi kvalitní, vysoce leštitelná, tvrdá a odolává vysokým teplotám. Má velké množství barevných variant.

KOMPAKTNÍ DESKY
Jsou vícevrstvé desky složené z jádrových papírů a dekoračních papírů impregnovanch pryskřiřicí. Dodávají se většinou v tl.12mm. Mezi jejich přednosti bychom jmenovali houževnatost, odolnost proti vodě, běžným domácím prostředkůmDodavatelé pracovních desek
egger.png kronospan.png jaf.png technistone.png
DVÍŘKA
M-Interiéry LAMINOVANÁ DVÍŘKA
Dvířka laminovaná tvoří DTDL desky různých odstínů a imitací dřeva, které jsou olepeny ABS hranami. V tomto směru existuje nepřeberné množství kombinací, přičemž tloušťka hran je nejčastěji 1 a 2 mm. Mezi hlavní dodavatele patří firma Kronospan, Egger a FunderMaxx.


M-Interiéry AKRYLÁTOVÁ A FOLIOVANÁ DVÍŘKA
Existuje rozsáhlá řada fóliovaných kuchyňských dvířek s různými možnostmi tvarů frézování. Jedná se o dvířka vyráběné z MDF desky o tloušťce 18mm a následně potažených PVC fólií nejrůznějších imitací dřevodekorů a uni barev.


M-Interiéry DÝHOVÁ DVÍŘKA
Kdo je příznivcem přirozeného vzhledu dřeva bude volit dveře dýhované, které je možno vyrobit v široké nabídce dřevin. Ušlechtilé dýhy ukazují zvláštní charakter dřeva. Jelikož se jedná o přírodní materiál, budou tato dvířka vždy originálem. Základem dvířek je volitelný nosič ať už DTD deska nebo laťovka. Na povrchové úpravy dvířek používáme kvalitní polyuretanové a acrylátové laky, případně oleje. Levnější variantou je DTD deska s dýhou tl.0,6mm zpravidla v základních tuzemských dřevinách. Kdo si vzhled dýhy chce poskládat sám dle svých představ, je to možné, vzhled konkrétní dýhy, ať už se jedná o dýhu radiální nebo fládrovitou, případně s různými součky. Zde se zvolí tloušťka samotné dýhy, která může být od 0,9-1,5 mm a zvolit broušenou nebo drásanou strukturu. Další variantou jsou dýhy kolekce Look likes, které jsou vyrobené z pravého dřeva, ale ne z představované dřeviny. I zde je v nabídce mnoho dekorů a různých ojedinělých efektů.


M-Interiéry LAKOVANÁ DVÍŘKA
Pro nejnáročnější zákazníky jsou lakovaná dvířka dobrou volbou. Z rozsáhlé palety barev RAL a NCS si vybere každý dle svého přání (RAL a NCS - evropská stupnice barev). Z povrchových úprav je možný polomatný lak nebo lak ve vysokém lesku. Podkladem dvířek jsou MDF desky, které jsou následně oboustranně lakovány v několika vrstvách do příslušné barvy. U vysokých lesků jsou dveře ještě pro dosažení zrcadlového efektu povrchu v několika krocích leštěny. Používáme kvalitní polyuretanové a acrylátové laky.


M-Interiéry MASIVNÍ DVÍŘKA HLADKÁ
Do moderního interiéru se dobře hodí i hladká masivní dvířka, která vždy nemusí být jen dýhovaná, ale mohou být i celomasivní. Na tato dvířka se používají třívrstvé lepené masivní desky. I v této variantě se kromě běžných dřevin nechá vybrat z různých vzácných masivů jako je švestka, hruška, jabloň, pařený akát a jiné.


M-Interiéry MASIVNÍ DVÍŘKA RÁMEČKOVÁ
Kdo chce dát vyniknout dřevu plnou krásu celomasivu, pak se nabízí řada celomasivních dvířek s masivní výplní. Na těchto dvířkách je velký podíl ruční práce, kde je vidět preciznost a „um“ naší výroby. Výrobní proces je u nich delší a proto i cenově je to jedna z dražších kategorií. Velmi oblíbenou variantou je v poslední době provedení „Provence“, což jsou většinou dubová dvířka s hladkou dýhovanou výplní, zalakovaná do krémové barvy s jemným kartáčováním, kde i přes barvu se prokreslí krása dřeva.
DŘEZY
Dřez je místo, kde trávíme více než polovinu svého času při práci v kuchyni. Není to jen místo pro umývání, dotváří kuchyni k její dokonalosti a proto je třeba jej vybrat pečlivě.


M-Interiéry NEREZOVÉ
Nerez je možné integrovat do každé kuchyně, je to materiál nadčasový a klasický. Není ale nerez jako nerez a proto je třeba vybrat kvalitní nerez. Proto používáme dřezy od firem, které používají kvalitní nerezovou ocel, která je vybírána podle specifických kritérií a podléhá přísným kontrolám, splňuje nejvyšší nároky na materiál, fuknčnost a design. Mezi vlastnostmi lze jmenovat korozivzdornost, žáruvzdornost a stálost na světle, odolnost proti běžným kyselinám v domácnosti a hygienickou nezávadnost.


M-Interiéry SILGRANITOVÉ
Silgranitové dřezy vynikají optimálním vyvážením snadné údržby, odolnosti, hladkosti a perfektně kombinovatelnými barvami. Na dotec hedvábný kamenný povrch je příjemný na dotek a vyniká vlastnostmi jako je velká odolnost proti poškrábání a proti vysokým teplotám.

M-Interiéry KERAMICKÉ
Keramické dřezy okouzlují krásným tvarem a glazurovaným povrchem.Speciální glazurování vyhlazuje povrh dřezu a hydrofobní povrch redukuje ulpínání usazenin (např.vápníku) a snižuje tvorbu skvrn. Pro běžné čistění postačí měkký, vlhký hadřík a jemný čistič. Přednostmi keramických dřezů je snadná údržba, odolnost proti nárazům při běžném domácím použití, odolnost proti poškrábání a skvrnám, vysokým teplotám a hygienická nezávadnost.Dodavatelé dřezů
franke.png blanco.png schock.png sinks.png teka.png
VNITŘNÍ VYBAVENÍ
HORNÍ SKŘÍŇKY
Do horních výklopných skříněk používáme výklopné kování AVENTOS, kde tyto skříňky jsou plně přístupné a nechají se udělat v několika variantách. Jsou vhodné zvláště pro uložení skleniček a nádobí. Se systémem BLUMOTION se budou otevírat měkce a lehce. Na všechny výklopy AVENTOS je možné nainstalovat elektrický způsob otevírání SERVO-DRIVE, kde snadným ťuknutím otevřete a pomocí vypínače pak zase snadno zavřete.

M-Interiéry M-Interiéry M-Interiéry M-Interiéry
AVENTOS HK – čelo výklopu se vyklápí směrem vzhůru a pohybuje se kompletně pryč z pracovního prostoru. AVENTOS HS – opět čelo výklopu se vyklápí směrem vzhůru a kompletně pryč, v cestě tak nepřekáží žádná dvířka a obsah je dobře přístupný. AVENTOS HL – u této varianty se čelo zvedá souběžně vzhůru, také celé pryč z pracovního prostoru. AVENTOS HF – čelo výklopu se vyklápí směrem vzhůru a v polovině se zalamuje, přičemž tam, kde systém zastavíte, tam zůstávají dvířka stát. Skříńka je opět celá přístupná.


SPODNÍ SKŘÍŇKY
Drobné nádobí jako jsou příbory, talíře, misky a dozy by bylo dobré ukládat při sobě, neboť se zpravidla při sobě používají. K tomuto účelu plně poslouží vnitřní členění ORGA-LINE, které se nabízí v různých provedeních. Vhodné jsou pro každou šířku zásuvky. Stejně tak různé držáky talířů a misek, kde lze stabilně uskladňovat nádobí. Držáky jsou variabilně nastavitelné dle velikosti talířů.

M-Interiéry M-Interiéry M-Interiéry

ROHOVÉ SKŘÍŇKY
Rohová skříňka SPACE CORNER - je speciálním řešením pro rohy, kde lze uchovávat nejenom nádobí, ale také zásoby. Je v ní dostatek místa a přehlednosti.

M-Interiéry

Rohová skříňka LeMans - dalším možným využitím do rohové skříňky je systém Kessebohmer LeMans, který umožňuje vysunutí obou košů zcela mimo skříňku a opět plnou přehlednost. Dělají se ve verzi s drátěným nebo plným dnem.

M-Interiéry

Rohová skříńka MagicCorner – tento systém se pak skládá ze čtyř košů ve dvou řadách, které se skládají za sebou do rohové skříňky. První dva koše zcela vyjedou ven při otevření a druhé dva jsou přístupné v kraji skříńky. Nabízejí se buď v drátěném provedení nebo s pevným dnem.

M-Interiéry

Dřezové skříňky – Třídění odpadu se zpravidla přisuzuje k dřezovým skříńkám. Je praktické pokud sem můžete uložit i čisticí prostředky a máte je vždy při ruce. Díky propracované konstrukci košů BLANCO nejenom potlačují zápach, ale také umožnují efektivní tříděný odpadu přímo ve vaší kuchyni.

M-Interiéry

Skříně – Velmi oblíbená a velmi prostorná je potravinová skříń SPACE TOWER, která díky výsuvným zásuvkám je velmi přehledná a praktická. Plný výsuv každé zásuvky je přístupný ze 3 stran a tak lze obsah pohodlně vyndat ven. Navíc disponuje velkou nosností 70kg.

M-Interiéry

Skříně výsuvná - Další možností je výsuvná potravinová skříň Kessebohmer, která je plně výsuvná a přístupná ze dvou stran. Může se udělat v různých výškách a šířkách (nejčastěji 300 a 400mm) a dna košů mohou být drátěná nebo s pevným dnem.


Dodavatelé vnitřního vybavení
Blum Hettich Kessebohmer J.E.N. Components Anka
SPOTŘEBIČE
Nedílnou součástí každé kuchyně jsou i kuchyňské spotřebiče. Nabízíme proto i možnou dodávku vestavných i volně stojících spotřebičů různých značek. Můžeme Vám připravit nabídku dle Vašich požadavků a přání a sami rozhodnete, zda je pro Vás zajímavá. Vestavné spotřebiče Vám pak sami namontujeme a v případě zájmu i zapojíme.


Dodavatelé spotřebičů
bosch.png concept.png siemens.png whirlpool.png electrolux.png beko.png
aeg.png faber.png miele.png liebherr.png teka.png cata.png


Kontakty
M-Interiéry

M-INTERIÉRY

Miloš Macháček

Kosova Hora 123
262 91 Kosova Hora

IČ: 49843079

DIČ: CZ7401251143
Tel.: +420 318 822 020
truhlarstvi@m-interiery.cz
 

 

Miloš Macháček
návrhy, zaměření
+420 603 730 671
truhlarstvi@m-interiery.cz

 

 

Markéta Macháčková
fakturace, spotřebiče
+420 731 560 406
machackova@m-interiery.cz

Otevírací doba:

Po-Pá:

6.45 - 11.15 hod.

14.45 - 15.45 hod.

 

Kamil Novotný
návrhy, zaměření
+420 603 274 319
novotny@m-interiery.cz

 

Ing. arch. Markéta Macháčková

architektonické studie interiérů, návrhy nábytku, design, vizualizace, konzultace, zaměření
marketa.machackova@gmail.com

 

eu-odkaz.png